Hlava ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Útvary Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci

Menu OČSLA Druhy vojsk Insignie Osobnosti Muzea Taktika Výcvik Kultura literatura Internet Film Film

NOVÁ KNIHA

TENKRÁT NA DOUPOVĚ 3
Ing. Bedřich Švehla, plk. v. v.

Vážení,

dovoluji si Vám představit třetí a závěrečný díl trilogie o Doupovských horách, Vojenském újezdu a Vojenském výcvikovém prostoru Hradiště, vojácích Československé lidové armády a občanech, které tento mimořádný kus přírody poznamenal nebo s ním spojili své životní osudy. Kniha "Tenkrát na Doupově 3" navazuje na předchozí díly, popisuje osudy několika obcí, na jejíchž území byla vybudována výcviková zařízení, či ubytovací prostory. Popisuji zde řadu osobních setkání se zajímavými lidmi, ke kterým došlo v průběhu mé služby vojáka z povolání. Vracím se k historii podzemního objektu Sovětské armády v prostoru Malého Hlavákova. Podrobně popisuji organizaci a účel 311. samostatného výcvikového tankového praporu dislokovaného na Turči. Zmiňuji se zde i o činnosti Vojenských lesů a statků - divize Karlovy Vary, činnosti vojenské hasičské jednotky, dislokované na Dlouhé, o výcviku policejních jednotek ve VVP. Reagoval jsem také na dotazy čtenářů mých předchozích knih, týkajících se různých fám a nepravd o ČSLA - o šikaně, "horentních platech vojáků z povolání", o sovětských "poradcích", apod. V závěru knihy jsem si dovolil uvést své názory na výstavbu a činnost AČR, svrchovanost a nezávislost naší republiky. V příloze uvádím takticko-technická data zbraní, se kterými jednotky a útvary ve VVP cvičily a řadu dalších informací, souvisejících s ČSLA. Kniha obsahuje na svých 272 stránkách i množství fotografií, přehledů a schémat.

Knihu lze získat za 290,-Kč + 70,-Kč poštovné a balné objednáním na:
Email: hobbysvehla@seznam.cz
Mobil: 603 985 219
Adresa: Ing. Bedřich Švehla, Barrandova 5. 326 00 Plzeň
Platbu možno též provést předem zasláním 360 Kč na účet číslo 2801463012/2010. Kniha Vám pak bude zaslána obratem doporučeně na Vámi uvedenou adresu.

Ing. Bedřich Švehla, plk. v. v.

 


| ČSLA | ZBRANĚ | TECHNIKA | VÝSTROJ | VÝZBROJ | VOJENSKÁ SLUŽBA |

| Diskusní forum | Muzeum Československé armády | Klub vojenské historie |


copyright © http://www.csla.cz

Vyhledat
Webarchiv

DOPORUČUJEME
FOTO Z VOJNY!


unikátní fotogalerie
vojenské službyTOPlist

Armpex

Creative Commons License
veškeré texty i fotografie zde uveřejněné podléhají licenci Creative Commons BY-NC-ND

Klub vojenské historie ČESKOSLOVENSKÉ LIDOVÉ ARMÁDY
http://www.csla.cz - http://forum.csla.cz - http://kvh.csla.cz

Pavel Vladyka
ul. Hlavní 24, Kolín Sendražice

607 170 914
muzeum@csla.cz

ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci