Hlava ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Útvary Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci

Lehký protichemický oděv vzor 51/55

Lehký protichemický oděv je zhotoven z pogumované tkaniny. Skládá se z jednodílné kombinézy, protichemických přezůvek a rukavic. Váží asi 2 kg.

Slouží k ochraně proti kapalným otravným látkám a jejich parám, proti radioaktivním látkám a bojových biologickým prostředkům při dlouhotrvající činnosti v zamořeném úseku a při odmořování, dezaktivaci a při dezinfekčních pracích.

Náprsenka kombinézy umožňuje dvojí uzávěr. Kapuce kombinézy je pevně přišita ke kombinéze a pryžovou lemovkou přiléhá k ochranné masce. Kolem krku je kapuce upevněna dvěma upínacími patkami.

Rukávy a nohavice kombinézy se upínají upínacími páskami, kombinéza se přitahuje k tělu upínacím opaskem. Pogumovaná tkanina si udržuje pevnost i při teplotách -30°C.

Kombinézy se vyrábějí ve 3 velikostech:

- I pro osoby nad 175 cm,

- II pro osoby od 165 do 175 cm,

- III pro osoby pod 165 cm.

Místo protichemických přezůvek je možno použít pryžové boty (holínky).

Protichemický oděv je uložen v brašně. Souprava lehkého protichemického oděv se vozí ve vozidle na místě určeném velitelem.

Příručka pro vojenské chemiky, Naše vojsko, 1965

Vyhledat
Webarchiv


TOPlist

FORUM.CSLA.cz

MUZEUM.CSLA.czKVH ČSLA

Creative Commons License
veškeré texty i fotografie zde uveřejněné podléhají licenci Creative Commons BY-NC-ND

 

Klub vojenské historie ČESKOSLOVENSKÉ LIDOVÉ ARMÁDY
http://www.csla.cz - http://forum.csla.cz - http://kvh.csla.cz

ZBRANĚ Pusky