Hlava ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Útvary Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci

ZBRANĚ Pusky

RÁDIOVÁ STANICE R-123

Rádiová stanice R-123 je velmikrátkovlnná rádiová stanice, určená pro spojení v tankových a motostřeleckých útvarech a jednotkách. Umísťuje se do bojových vozidel. Zajišťuje nepřetržité a spolehlivé spojení na místě i za pohybu s rádiovými stanicemi stejného typu.
Spojení je možno uskutečnit s rádiovými stanicemi: RF-10, R-105d, R-108d, R-109d, R-114d (R-105M až R-109M), R-107 (R-107T), R-111 a R-113.

Technické údaje

Kmitočtový rozsah: 20 až 51,5 MHz, rozdělený na 1261 pracovní kmitočet. Kmitočtový rozsah je rozdělen na dva podrozsahy:
- 1. podrozsah 20 až 35,75 MHz;
- 2. podrozsah 35,75 až 51,5 MHz. Dělení stupnice je po 25 kHz.

Druh provozu: telefonní provoz s kmitočtovou modulací (F3). Výkon vysílače: 20 W.
Citlivost přijímače s vypnutým omezovačem šumu je minimálně 3 µV a se zapnutým omezovačem šumu 6 µV.

Dosah: při použití 4metrové tyčové antény ve středně členitém a středně zalesněném terénu při rychlosti vozidla do 40 km/h je s vypnutým omezovačem šumu nejméně 20 km, se zapnutým omezovačem šumu do 13 km.

Napájení: z palubní sítě stejnosměrným napětím 26 V. Napájecí díl je osazen polovodičovými součástkami. Provozuschopnost rádiové stanice je zajištěna i při změnách napětí palubní sítě v rozmezí od 22 do 30 V.

Obsluha: jeden muž.

Složení soupravy
Souprava rádiové stanice obsahuje:
- rádiovou stanici,
- napájecí díl,
- anténní díl,
- koaxiální kabel,
- zdrojový kabel,
- 4metrovou tyčovou anténu,
- skříňku se záložními součástkami,
- soubor technické dokumentace.
Poznámka. Ve zvláštních případech se dodává anténní filtr. V některých případech se jako velitelských rádiových stanic používá rádiová stanice R-123M.

Zdroj: SPOJ-51-7 Spojovací prostředky ČSLA

Vyhledat
Webarchiv


TOPlist

FORUM.CSLA.cz

MUZEUM.CSLA.cz

KVH ČSLA

KVH ČSLA

Creative Commons License
veškeré texty i fotografie zde uveřejněné podléhají licenci Creative Commons BY-NC-ND

 

Klub vojenské historie ČESKOSLOVENSKÉ LIDOVÉ ARMÁDY
http://www.csla.cz - http://forum.csla.cz - http://kvh.csla.cz

ZBRANĚ Pusky