Hlava ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Útvary Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci

ZBRANĚ Pusky

RÁDIOVÁ LETECKÁ SOUPRAVA RSI-6

RSI-6

Rádiová letecká KV souprava RSI-6 byla určena pro spojení na palubách poválečných stíhacích letadel až po MIG15. V inovovaných letadlech MIG15 BIS byla souprava RSI-6 nahrazena VKV stanicí RSI-U3 (R-800). Stanice RSI-6 pracovala provozem telefonie s amplitudovou modulací. Do soupravy vyráběné v Sovětském svazu patřil přijímač RSI-6M1 (vlevo) a vysílač RSI-6K (vpravo). K přijímači byl připojen ovládací panel, kde ladění bylo provedeno pomocí bovdenu.

RSI 6M1

obr. vnitřek přijímače RSI-6M1

Některé komplety RSI-6 se používaly i na letištích. Elektronkový přijímač pracoval s nízkým anodovým napětím přímo z palubního napětí 27V bez jakéhokoli měniče na rozdíl od vysílací časti, která měla rotační měnič.

 

Na úvodním obrázku vlevo je přijímač radiokompasu RPKO-10M, který byl navržen pro spolupráci s RSI. Rámová anténa pro tento přijímač byla umístěna na letadle mezi kabinou pilota a směrovkou letadla.

RPKO-10M

obr. vnitřek přijímače radiokompasu RPKO-10M

 

Technické údaje

Kmitočtový rozsah: 3,75 až 5,0 MHz
     
Druh provozu: příjem amplitudově modulované telefonie (A3);
     
Antény: podle typu letadla.
     
Dosah: 80-120 km podle výšky letadla nad terénem
     

Schema RSI-6

Schéma soupravy RSI-6

Pozn: Na úvodní fotografii vysílač (vpravo) RSI-6K po předělání na radioamatérské pásmo 160m pro OL koncesionáře podle AR 1/1964.

foto: Miloslav Heřmánek

Vyhledat
Webarchiv


TOPlist

FORUM.CSLA.cz

MUZEUM.CSLA.cz

KVH ČSLA

KVH ČSLA

Creative Commons License
veškeré texty i fotografie zde uveřejněné podléhají licenci Creative Commons BY-NC-ND

 

Klub vojenské historie ČESKOSLOVENSKÉ LIDOVÉ ARMÁDY
http://www.csla.cz - http://forum.csla.cz - http://kvh.csla.cz

ZBRANĚ Pusky